V květnu si přetrhl Achillovu šlachu, v září ho čeká účast na MS v basketbalu v daleké Číně. Martin Kříž utrpěl zranění, které zničilo kariéru mnoha sportovcům. On však tuhle těžkou situaci tak černě nevidí. Právě naopak.

Utržená achilovka v něm probudila velké odhodlání. Kříž se teď soustředí na posilování celého těla a trénuje i svou mentální odolnost. Nejdůležitější součástí jeho rekonvalescence jsou pravidelné rehabilitace pod dohledem zkušených odborníků z olomoucké sportovní kliniky Neo Sport Clinic. Právě tam podstoupil řadu procedur včetně kolagenových injekcí, kryoterapie a laserových zákroků. Kříž věří, že jeho plán uzdravit se do září bude úspěšný. Kdyby se náhodou jeho uzdravení nepovedlo tak rychle, nebude to brát jako osobní prohru a bude se nadále připravovat na další sezonu. A třeba taky na jiné mistrovství. Zdraví je pro něj na prvním místě. 
 
 Celý rozhovor s Martinem Křížem naleznete na https://isport.blesk.cz/clanek/isportlife-zdravi/366214/vojensky-dril-i-jidelnicek-bez-bile-kriz-chce-lecbou-achilovky-trumfnout-nba.html