Jde o bolestivé stavy vznikající jako následek úrazu či komplikace po operaci. Jsou označovány mnoha synonymy, společným znakem je však obtížná léčitelnost, a proto je klíčová prevence.

Proč se bolestivý syndrom objevuje a jaké jsou projevy?

Komplexní regionální bolestivý syndrom (KRBS) se vyznačuje různými klinickými projevy. Objevuje se bolest, poruchy prokrvení či potivost postižené oblasti a otok. Nejčastěji se syndrom vyskytuje u osob mezi třiceti až šedesáti lety a častěji bývají postiženy ženy. V rámci správné diagnózy je vždy důležité vyloučit jiné onemocnění s podobnými příznaky.

Existují dva typy KRBS, jejichž rozlišovacím znakem je poranění nervu. 

Ovšem příčina vzniku komplexního regionálního bolestivého syndromu nemusí být jasně daná a může se vyskytnout jako nepříjemná komplikace i po bezproblémové operaci. 

Terapie vitaminem C

Chcete předejít jedné z nejobávanějších pooperačních komplikací, které je při svém rozvinutí velmi špatně léčitelná? Nenechte nic náhodě a zvolte terapii vitaminem C těsně před a po operativním zákroku.

 Recenzní světové studie (například Besse a kol., 2009 a Meena a kol., 2015 ) prokazují pozitivní efekt podávání zvýšených dávek vitaminu C před a po operaci končetiny.

 Pokud vás čeká podobný zákrok, udělejte pro sebe to nejlepší a objednejte se na konzultaci. Na základě očekávaného zákroku a dalších parametrů vybereme vhodný balíček terapie vitaminem C pro zdárnou a bezproblémovou rekonvalescenci.

 Léčba vitaminem C podávaným v infuzi má výborné výsledky také pro posílení imunitního systému při častých chřipkách a nachlazení, pro snížení vyčerpanosti či pro boj se zánětlivými onemocněními.

Zlepšení rekonvalescence po úrazu i operaci

Obnova buněčné tkáně je po každé operaci náročná a tělo si musí poradit s nově vzniklou situací. Potřebuje přísun kvalitních živin, vitaminů a minerálů jakožto stavebních látek. Právě terapie vitaminem C pomáhá urychlit a zlepšit rekonvalescenci po úrazu či operaci. Metabolismus dobře zásobený všemi potřebnými složkami pro svou činnost totiž poskytuje menší prostor pro vznik komplikací a nežádoucích reakcí.

Během procesů výstavby nových buněk a jako vedlejší efekt imunitní odpovědi vznikají odpadní produkty, což vede ke vzniku takzvaného oxidačního stresu. Antioxidanty, kam patří vitamin C, mají za cíl vyrovnat rovnováhu v organismu a zabránit tak vzniku chronických zánětů či jiných onemocnění. Na základě těchto znalostí vznikla terapie vitaminem C.